Flamuri kombëtar qëndron në tokë para Medreses (FOTO LAJM)

vull

Respektimi i simboleve kombëtare është obligim i të gjithë personave fizik por edhe subjekteve juridike dhe institucioneve.

Mirëpo si duket kjo nuk vlen për autoritetet udhëheqëse të Medreseja Isa Beu në Kondovë, informon portali “tetova1”.

Sipas gazetarit Furkan Saliu, flamuri kombëtar shqiptarë që ka qenë i vendosur para objektit kryesorë të medreses tash më 1 javë qëndron në tokë.

Gazetari Saliu në profilin e tij në facebook ka shpërnda dy foto dhe ka shkruar:

“Ka nje jave qe flamuri kombetar qendron ne toke para medresese ne Kondove

Kjo pamje ka revoltuar ish ushtare te kesaj zone te cilet kerkojne qe te tregohet me shume respekt per flamurin per te cilin kane dhene gjak”, shkruan Furkan Saliu.

 

Next Post

Gazetaret e sportitë nga Shqipëria u zhveshën vunë fantazma në kokë dhe vunë flakën në rrjetet sociale

Gazetaret e sportitë  shqiptarë Adel Lami dhe Lejla Kraja, të cilët tërhoqën shumë vëmendje me paraqitjen e tyre në ndeshjen Tiranë-Yll i Kuq në Shqipëri, tani janë përsëri në qendër të vëmendjes.   Këta gazetare tërheqës me postimin e tyre provokues në Instagram provokuan reagime të dhunshme në rajon.   […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: