Ganiu: Edhe një moment historik, rruga “Ismail Qemali” u promovua sot në Çair

vull

Kryetari i Komunës së Cairit, Visar Ganiu, bëri të ditur se emri i rilindasit shqiptar Ismail Qemali nga sot do të qëndrojë prore në Komunën e Çairit. Rruga “Bllagoja Paroviq” tanimë është “Ismail Qemali”.

Shpalosjen e pllakës me emrin e ri të rrugës “Ismail Qemali” e bëmë sot duke përçuar edhe mesazhin se vendosja e emrit të Ismail Qemalit paraqet një moment historik jo vetëm për Çairin.

Ky emër emblematik është një ndër 66 emrat më të ri të Komunës së Çairit.

Next Post

Ylli i ri i muzikës shqipe sjellë mega projektin e ri

Nën produksion të Ridvanit dhe tekst nga Voca kurse video nga Time Pictures, ylli i ri i muzikës Bujar Mustafa ka sjellë këngën më të re të titulluar “Qaj”, një këngë ritmike e bukur kushtuar dashurisë. Ka pak ditë që ka publikuar këngën e re e cila për pak kohë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: