Ganiu vizitoi shoqatën për personat me nevoja të veçanta “Mirsia”

vull
0 0
Read Time:39 Second

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu gjatë ditës së sotme vizitoi Shoqatën për personat me nevoja të veçanta “Mirsia”. Në fokus të takimit me kryesinë e këtij institucioni ishin nevoajt, problemet vështirësitë dhe sfidat e personave më nevoja të veçanta.

Gjatë takimit përfaqësuesit e Shoqatës “Mirsia” prezantuan programin e tyre ambicioz në aspekt të sigurimit jo vetëm të ndihmave materiale, por edhe për përpjekjet e tyre për mbështetje morale dhe psikike për personat me nevoja të veçanta.

Nga ana jonë ofrova edhe mbështetje morale dhe institucionale për personat me nevoja të veçanta dhe përkujtova se ne gjithmonë dhe në të gjitha fushat kemi ndihmuar këtë kategori të popullatës dhe do të vazhdojmë me të gjitha forcat dhe mundësitë tona t’u ndihmojmë edhe në të ardhmen- shkruan Ganiu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Qeset e plastikës, Nuredini: Qëllimi është ulja e përdorimit të tyre

Ministri i Ekologjisë Naser Nuredini, deklaroi sot se çmimi i qeseve prej 15 denarëve nuk ka për qëllim grumbullimin e mjeteve, por ka për qëllim uljen e përdorimit të qeseve të plastikës në shtetin tonë. “Ideja nuk është që të grumbullojmë ne mjete nga shitja e qeseve, por ideja është […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: