Gjenerali Wesley Clark: Ali Ahmeti është legjendë

vull

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ish komandantin e lartë të NATO-së, gjeneralin Wesley Clark.Miqtë dhe aleatët tanë të SHBA-së gjithmonë kanë qenë forca e cila na ka mbështetur në kohët më të vështira e gjithashtu edhe në momentet më të mira të popullit tonë, është shprehur Ahmeti gjatë takimit me gjeneralin, Clark.Më tej, Clark i ka thënë Ahmetit se ka pasur rol legjendar në ndërtimin e këtij shtetit dhe se Ahmeti është një legjendë e gjallë.“Keni patur rol legjendar në ndërtimin e këtij shteti, ju z. Ahmeti jeni një legjendë e vërtetë. Keni ndërtuar një parti e cila po shndërohet në kurriz të stabilitetit të vendit. Transformim fascinant për këtë vend që mund të përfundonte në jostabilitet, u bë një shtet i fuqishëm i stabilitetit”, është shprehur kështu Clark.

Next Post

Policia e Shtetit zbret në terren, 1100 efektivë zhvillojnë operacion blic në 12 qarqet e vendit, arrestohen 35 persona

Policia e Shtetit ka zhvilluar gjatë natës së djeshme një megaoperacion në kuadër të goditjes së aktivitetit të paligjshëm të lojrave të fatit. Mbi 1100 efektivë kanë marrë pjesë në kontrollet blic të zhvilluara në terren në 12 qarqet e vendit. Nga kontrollet e ushtruara bëhet me dije se janë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: