Gostivari në zi, ndërroi jetë këngëtari Refet Imeri

vull
Dy javë nga vdekja e doajenit të muzikës shqipe, Ali Imeri (Lika) sot ka ndëruar jetë edhe djali i tij, po ashtu këngëtar i mirënjohur nga Gostivari, Refet Imeri.
I ndjeri ishte shtrirë për tre javë në Klinikën Infektive në Shkup.
Kujtojmë që para dy javësh ndërroi jetë edhe babai i të ndjerit, Ali Imeri – Lika.
Si këngëtarë, babë e birë kanë qenë anëtarë të Shoqërive Kulturore Artistike të Gostivarit, Besa dhe Lulet e Malësisë, nga ku kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në kultivimin e folklorit dhe këngës shqipe në përgjithësi.
Next Post

Sinani: Qani Nesimi për Reis të BFI-së, njeriu i duhur në kohë të duhur

Prof. Dr. Abdylnaser Sinani Sapo morra dy lajme të mrekullueshme: i pari,shpallja e shumëpritur e zgjedhjeve për udhëheqësin e BIM, dhe lajmi i dytë, Myftiu i Tetovës,profesori Qani Nesimi, ka hyrë në garë për Reis. Gjatë historisë njerëzore, jeta ka ofruar mundësi për progres dhe ecje përpara, porse shpesh herë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: