GOSTIVARI SOT I DYTI PËR NGA NUMRI I RASTEVE TE REJA ME COVID-19

vull
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3,101 teste dhe 143 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në:
• Shkup – 79
• Gostivar – 16
• Kërçovë – 12
• Dibër – 8
• Kumanovë – 7
• Tetovë dhe Strugë – nga 6
• Radovish – 3
• Strumicë- 2
• Kavadar, Kriva Pallankë, Berovë dhe Makedonski Brod – nga 1.
Janë raportuar 2 persona që kanë ndërruar jetë nga Tetova (31 dhe 70 vjeç).
Janë regjistruar 32 pacientë të rikuperuar:
• Dibër – 9
• Shkup – 8
• Tetovë – 5
• Gostivar – 3
• Sveti Nikolë dhe Pehçevë – nga 2
• Kavadar, Manastir dhe Gjevgjeli – nga 1.
Deri më tani, janë kryer gjithsej 1,022,293 teste të Covid-19 në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 158,164, numri i pacientëve të rikuperuar është 150,556, numri i të vdekurve është 5,509, dhe numri i rasteve aktive është 2,099
Next Post

Shqipëri: Çfarë rroba banjo janë në modë këtë fundjavë?

Gjithnjë ka qenë dëshira për t’u dukur bukur dhe për të treguar linjat, për të cilat në kohë të ndryshme ka pasur perceptime të ndryshme. Trendet më të reja të rroba të banjos sot i shohim në instragram, por foto janë bërë edhe dekada më parë, e që ruhen në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: