Grubi: BDI propozoi ligj për veting

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, njoftoi që kjo parti më në fund e ka dorëzuar ligjin e shumëpërfolur për veting në procedure parlamentare.

Ligji parasheh themelimin e Agjencisë e cila do të bëjë vetingun e politikanëve, bartësve të funksioneve publike, gjykatësve, prokurorëve.

“VETING PËR TË GJITHË – EDHE NJË NISMË E MADHE

Sot në Kuvend, Bashkimi Demokratik për Integrim dorëzoi propozim ligjin për VETING për politikan, bartës të funksioneve publike, gjykatës dhe prokuror. ” shkruan Grubi në Facebook.

Next Post

Profesori universitar Saliu: Prespektiva e rinisë pas vitit 2001 ka ngritje dhe avancim falë politikave të Ali Ahmetit

Në emisionin debativ ‘EU Click’ që transmetohet në Tv21, i ftuar ka qenë profesori universitar Argëtim Saliu i cili mes tjerave ka folur edhe mbi periudhat hitsorike të vendit dhe prespektivat e rinisë shqiptare. Profesori Saliu ka thënë se periudhat historike të vendit kanë shënuar përparim në drejtim të vendim […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: