Grubi: Ligji në Komision pas harmonizimit të qëndrimeve mes partive politike

vull

Kreu i komisionit për çështje evropiane Artan Grubi bëri të ditur për mediat se në rend dite në Komision Ligji për Prokurorinë Publike do të vendoset pasi të ketë zhvilluar takim me përfaqësuesit e partive të përfaqësuara në komision për të parë deri ku janë me harmonizimin e qëndrimeve të tyre.

Prandaj, me shumë gjasë, seanca nuk do të mbahet të enjten ashtu siç kishim njoftuar partitë më herët por pritet të shtyhet për javën e ardhshme.

Next Post

Kryeministri Zaev, zëvendëskryeministri Osmani dhe ministri Dimitrov nga Këshilli i Ambasadorëve: Përqendrim maksimal nga të gjithë drejt mundësisë historike në tetor!

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev bashkë me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, mbajtën fjalim në takimin e punës të Këshillit të Ambasadorëve, që në organizim të MPJ-së u mbajt në Klubin e Deputetëve në Shkup. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: