Grubi: Nuk dua të jam pjesë e përplasjeve politike parazgjedhore në Shqipëri për gjoja krimet në “shtëpinë e verdhë”

Blerand Rexhepi

“Në Shqipëri po zhvillohet fushatë para elektorale dhe me këtë kanë vijuar akuzat e ndërsjella midis opozitës dhe partisë në pushtet. Pozita në Shqipëri ka ngritur dyshime se lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha dyshohet se ishte pjesë e hetimit për “shtëpinë e verdhë” derisa ai ka qenë i punësuar në UNMIK në sektorin e drejtësisë. Në ndërkohë reagimi i opozitës së atjeshme, si përgjigje për partinë në pushtet ishte që z. Basha nuk ka qenë pjesë e hetimit por kam qenë unë edhe atë si i punësuar në Tribunalin e Hagës për atë proces. E gjithë kjo amulli është pjesë e fushatës parazgjedhore në Shqipëri në të cilën unë nuk dua të jem pjesë ose të përfshihem”, ka deklaruar Grubi.

Next Post

Grubi vizitë në Prishtinë, pritet nga Balaj-Halimaj: Fillojnë pregaditjet për mbledhje të përbashkët të dy Qeverive

Kosova dhe Maqedonia Veriore do të mbajnë mbledhje të përbashkët të dy qeverive. Ky dakordim ka ardhur pas takimit të dy zëvendëskryeministrave, Albulena Balaj-Halimaj dhe Artan Grubit. Balaj në konferencë të përbashkët tha se në mbledhjen e përbashkët do të nënshkruhen një varg marrëveshjesh në fusha të ndryshme. “Sot në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: