Grubi: Nuk ka gjë që do kërkon Tetova të cilën nuk do e realizon Qeveria (VIDEO)

vull

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi gjatë tubimit të Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë ku u prezantua kandidatja për kryetare, znj. Teuta Arifi dhe lista e këshilltarëve para të pranishmëve ka thënë se nuk ka projekt të cilin e ka sjellë Teuta Arifi e që nuk është realizuar, shkolla, rrugë, kanalizime, ujësjellës, çerdhe. Nuk ka gjë të cilën do e kërkon Tetova e që nuk do të realizohet nga kjo Qeveri, që sonte është këtu me ne.

“Vota me 17 Tetor është shansi për ju, për ta vazhduar ripërtëritjen e BDI-së, për t’i dhënë shans rinisë, për të garantuar që vendin rinia do ta ketë pikërisht tek Bashkimi Demokratik për Integrim sepse këtu është e ardhmja, është me Ali Ahmetin dhe me asnjë tjetër.”

 

Next Post

Albin Kurti takon Zaevin në Shkup: Lufta kundër krimit duhet të jetë e përbashkët

Kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, zyrtarë të tjertë të lartë të Ballkanit Perëndimor si edhe ekspertë të fushave të ndryshme diskutuan të enjten në Shkup mbi integrimin e rajonit në Bashkimin Evropian. Në takimin e organizuar nga revista The Economist, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nënvizoi nevojën e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: