GRUBI përkujton jetën dhe veprën e Abdilaqim Ademit

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot ka bërë homazhe tek varri i Abdilaqim Ademit me rastin e trevjetorit të vdekjes së tij.

Grubi e ka cilësuar lartë figurën e Ademit duke e quajtur atë si një nga personat kryesor të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ky është postimi i plotë i Grubit:

“Tre vite pa Abdylaqimin, shok, bashkëpunëtor, bashkëpartiak, sekretar, zëvendës Kryeministër, Ministër, Deputet, veprimtar.”

Next Post

Izet Mexhiti: 20 vite nga nisja e Luftës së Lavdishme të UÇK-së, janë 20 vitet e krenarisë kombëtare

Postim në rrjetin social në facebook, i ish kryetarit të Komunës së Cairit, Izet Mexhiti: 16 shkurt 2001, është data e nisjes së një kapitulli të ri për kombin shqiptar dhe datë kur ra dëshmori i parë në Tanushë të Shkupit. Dëshmorët janë gjithmonë në mesin tonë, amaneti i tyre […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: