Grubi përshëndet inaugurimin e presidentit amerikan, Biden

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik, Artan Grubi, ka përshëndetur certifikimin e fitores së Joe Biden, si president i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Grubi gjithashtu ka thënë se ka mirëpritur faktin që Kongresi pavarësisht sfidës së çastit ndaj demokracisë, vijoi punën duke certifikuar presidencën e Biden.

Inaugurimi i presidentit të ri amerikan me 20 janar do të hapë një kapitull të ri për demokracinë në Amerikë por dhe në të gjithë botën, ka thënë Grubi.

Next Post

Liturgji për Krishtlindje: Pa maska, pa distanca, pa respektim të Protokolleve

Në manifestimin qendror për Krishtlindje në kishën “Shën Klimenti i Ohrit” në Shkup, qytetarët, përkatësisht besimtarët ortodoks nuk kanë respektuar masat e institucioneve që të mbajnë maska mbrojtëse, distancë sociale por edhe të respektojnë ndalesën për grupim në ambient të mbyllur. Ipeshkvi i Ohrit dhe i Maqedonisë së Veriut Stefani […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: