Grubi: Sela a e ka pyetur Mickoskin çfarë kërkonte me 27 prill në Parlament? (VIDEO)

vull

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi i është kundërpërgjigjur sot kreut të ASH-së Ziadin Sela duke thënë se pse z. Sela nuk e ka pyetur z. Hristijan Mickoskin çfarë kërkonte më 27 Prill në Parlament dhe pse z. Sela nuk kërkoi falje nga z. Mickoski, dhe VMRO-DPMNE për atë se çfarë i ndodhi më 27 Prill.

Sipas Grubit , ajo është pyetja në të cilën z. Sela duhet të jep përgjigje, dhe detyrohet që të sqarojë tek votuesit e tij se pse për nevojat e z. Taravari, që të ketë çfarëdo shance që të garojë në Gostivar e viktimizon gjithë atë karierë politike të cilën e ka ndërtuar në bazë të ngjarjeve të 27 Prillit ku z. Mickoski ishte pjesë e turmës që hynën në Parlament dhe pyetja e dytë këtu është se vet z. Sela ose z. Taravari nuk kanë qenë në Tetovë të vizitojnë familjet dhe vendin ku ndodhi tragjedia e papame në trojet tona është shprehur Grubi.

Video Player

00:00

Next Post

Shaqiri – Silvestri: Procesi i digjitalizimit dhe siguria kibernetike, kryefjala e takimit

Ministri i Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe të Administratës, z.Jeton Shaqiri, sot u takua me ambasadorin e Italisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, shkëlqesinë e tij z.Andrea Silvestri. Në takim, ministri Shaqiri e informoi ambasadorin Silvestri për arritjet dhe proceset tashmë të nisura në sferën e digjitalizimit dhe të […]

Subscribe US Now