Grubi: Sela dhe Kasami humbën në zgjedhjet lokale, tash pretendojnë të udhëheqin popullin

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi sonte në emisionin Argument në MTV2, ka edhe për dy liderët që humbën zgjedhjet lokale si lider ndërsa pretendojnë të udhëheqin popullin.

”Garon lideri Sela në 2017 dhe i humb zgjedhjet në Strugë në vendlindjen e tij.Bilall Kasami I humb zgjedhjet në Tetovë nga Teuta Arifi” u shpreh ai, përcjell TS.

Dy lider të partive që pretendojnë ta udhëheqin popullin shqiptarë sipas Grubit humbin në zgjedhje në 2016,2017.Ata nuk dolën në referendum për ndryshimin e emrit për integrimin e Maqedonisë në NATO dhe BE ndërsa humbën edhe në vitin 2019 në zgjedhjet Presidenciale kur dolën me slloganin e madh” shqiptari me shqiptarin” dhe pastaj bënin pazare me LSDM-në dhe VMRO-në se kujt tia japin votën në raundin e dytë dhe nuk dhanë përgjegjësi asnjëri prej tyre.

“Kur humbet në Strugë Sela dhe Kasami në Tetovë si mund mos bartin përgjegjësi dhe mos japin dorëheqje “ka deklaruar në emisionin argument Artan Grubi I cili poashtu ka diskutuar edhe për shumë cështje të ndryshme rreth vetingut që kërkon partia e tij , Ligjit për Prokurorinë, zgjedhjet e 12 Prillit, programin e BDI-së në këto zgjedhje si dhe fitoren e rradhës që do ta ketë subjekti më I madh shqiptarë në Maqedoni pra BDI dhe shumë cështje tjera.

Next Post

Grubi: Ali Ahmeti atë që e ka thënë në 2002-shin e thotë edhe sot. BDI ndërton procese dhe i zbaton ato

BDI si parti më e etabluar, atë që e premton edhe e realizon ka deklaruar Grubi në emisionin Argument në MTV 2. Atë që e ka thënë Ali Ahmeti në 2002 e thotë edhe sot shprehet sekkretari organizativ i BDI-së. Sipas Grubit BDI është parti që ndërton procese dhe i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: