Grubi: Shpresoj që vaksinimi me Kovaks të realizohet javën e parë të prillit

Kohanews Admin

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, në Click Plus thotë se ka ngecje me procesin e vaksinimit, duke shpresuar që në javën e parë të prillit të realizohet vaksinimi me Kovaks.

“Ka ngecje shumë serioze në sigurimin e vaksinës dhe unë shoh që ka vështirësi jo vetëm në vendin tonë ka vështirësi edhe në BE e cila është njëra nga temat kryesore. Në veçanti mos solidariteti i BE-së qoftë edhe me vendet anëtare dhe vendet kandidate. Gjithsesi besoj dhe jam i bindur se ngecje ka uroj që vaksinimi me Kovaks të realizohet në javën e parë të prillit dhe para Kovaksit të sigurojmë edhe ato 200 mijë dozat të cilat tashmë janë të prokuruara”, tha Grubi në Click Plus në TV21.

Next Post

Idrizi: U detyruam të futemi në një listë, për shkak të Kushtetutës dhe jemi bërë bashkë që të largojmë Ramën, të keqen e Shqipërisë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi foli sot mbi përfshirjen e tij në listat e PD dhe renditjen në vendin e nëntë në listën e qarkut të Tiranës, teksa Vangjel Dule i PBDNJ renditet i 11-ti. Idrizi tha se nuk i ka zënë vendin e askujt dhe se objektivi së bashku […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: