GRUBI viziton babain e dëshmorit Abdulmexhid Shahini

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Maedonisë së Veriut, Artan Grubi sot ka vizituar babain e dëshmorit të lirisë më të ri në moshë, Abdulmexhid Shahini nga Sllupçani.

Grubi ka postuar fotografi në facebook me haxhi Selajdin Shahinin baba i dëshmorit, i cili për lirin e popullit tonë dha më të shtrenjtën e tij, gjakun e djalit.

Next Post

Arben Llalla: TI EKZISTON, PRANDAJ REGJISTROHU!

Historiani dhe publicisti nga Elbasani i cili jeton dhe vepron prej 20 vitesh në Tetovë u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut të cilët jetojnë dhe punojnë në Diasporë (Europë, Shba, Australi) që të regjistrohen. Këtë thirrje historiani Llalla e ka publikuar në adresën e tij zyrtare të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: