Grubi zbulon kandidatin e BDI-së për Strugën

vull

Kreu aktual i Komunës së Strugës Ramiz Merko do të kandidojë edhe për një mandat tjetër në këtë Komunë në zgjedhjet lokale që do të mbahen në tetor të këtij viti informon Tetovasot

Një gjë e tillë u konfirmua sot edhe nga vetë zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, gjatë një tryeze për Marrëveshjen e Ohrit të organizuar në Strugë ku i pranishëm ishte edhe z.Merko.

“Kam kënaqësinë e madhe që ne emër të kryetarit Ali Ahmeti të ju njoftoj se z.Ahmeti ka vendosur që Ramiz Merkon t’ia propozojë Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së për një mandat të ri dhe për një fitore të re në zgjedhjet lokale të 17 tetorit ku do ta korrim fitoren e radhës”, tha zv.kryeministri Artan Grubi.

Ndryshe BDI pritet ti shpallë këto ditë gjithë kandidaturat për komunat tjera.

Next Post

Ministri Hoxha: Policia pyjore e angazhuar në shuarrjen e zjarreve

Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha ka falënderuar publikisht Policinë pyjore të RMV-së, në kontributin e tyre që japin në shuarjen e zjarreve në vend. “Policia Pyjore e cila është në kuadër të MBPEU është angazhuar me të gjithë potencialin njerëzor dhe me mekanizmat që ka në dispozicion në shuarjen e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: