Hazbi Lika nën shoqërimin e ish-komandantëve të UCK-së dhe bashkëluftëtarëve të tij

vull

Pas mbajtjes së manifestimit “Pranvera e dinjitetit” në kalanë e Sellcës në Tetovë, ku nuk ishin prezent kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dhe kryetarja e parë e komunës së Tetovës, e cila fitoi falë mbështetjes që i dha ish-komandanti i UCK-së, Hazbi Lika që me autoritetin e tij ndikoi te ish-bashkëluftëtarët e tij që komuna të ngelet sërish nën ombrellën e BDI-së.

Siç shihet në fotografin e postuar në rrjetin social në facebook, Hazbi Lika si Zëvendëskryeministri i Marrëveshjes së Ohrit gjendet në mesin e bashkëveprimtarëve të tij, sic janë Rafiz Aliti, Lulzim Islami dhe Famit Dehari. Këto janë dhe komandantët e fundit që kanë ngelur në BDI

Next Post

Mesazh ngushëllimi për viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, ku si pasojë e një sulmi terrorist humbën jetën 49 besimtarë myslimanë që po kryenin faljen e xhumasë, dhe rreth 50 të lënduar po marrin mjekimin në spital.Ne dënojmë me ashpërsinë më të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: