Hoxha: Do të jap dorëheqje nga pozita e ministrit nëse vazhdojmë qeverisjen me BDI-në

vull

Arijanit Hoxha nga Lëvizja Besa në konferencën e sotme për shtyp ka akuzuar BDI-në se po manipulon me rezultatin zgjedhorë në vendvotimin 2107 në Zhelinë, shkruan TV21. Hoxha tha se vazhdojnë konsultimet në parti për atë nëse do të vazhdojnë të mbeten pjesë e qeverisë.

“Lëvizja Besa sot dhe nesër do të vazhdojë konsultimet se si do të vazhdojmë më tej. Nuk do të lejojmë të jemi në tavolinë me njerëz që në emër të eurointegrimeve shtrembojnë vullnetin e qytetarëve”, tha mes tjerash Hoxha duke shtuar se personalisht do të jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Bujqësisë, nëse organet e partisë vazhdojnë të jenë pjesë e qeverisë.

Next Post

Si do të përballemi me krizën energjetike, a kemi strategji nacionale energjetike

Në samitin e G20-s që u mbyll të dielën, liderët e G20-s ranë dakord që “të jenë vigjilentë në lidhje me evolucionin e tregut të energjisë”, duke siguruar që energjia të jetë “e përballueshme”. Në Europë, dimri po afron, por ekziston kërcënimi i krizës energjetike. Sipas gazetës “The Economist”, për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: