Hoxha: Ora policore vazhdohet edhe për dy javë të tjera, deri më 6 prill 2021

vull

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriut në seancën e sotme solli vendim që të vazhdojë orën policore edhe për dy javë të tjera, dhe atë prej 22 mars deri më 06 prill 2021.

”Pas shqyrtimit të rekomandimeve të Komisionit për Sëmundje Infektive Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot solli vendim që të vazhdojë orën policore deri më 06 prill 2021, nga ora 22:00 deri në ora 05:00, si masë për parandalimin e përhapjes së virusit dhe mbrojtjen e qytetarëve”, deklaroi për Alsat, zëdhënësi i Qeverisë Muhamet Hoxha./alsat-m

Next Post

Talat Xhaferi për ndërprerjen e koordinimit me grupet parlamentare: Koordinatori i VMRO-DPMNE vendosi ultimatum, nuk do ta lejoj

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, mbajti një konferencë për shtyp në të cilën shpjegoi ndërprerjen e koordinimit me grupet parlamentare për mbajtjen e seancës. “Në koordinimin e sotëm, koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE, kishte një kusht për të siguruar kuorum në seancën e nesërme. Kushti është: nga 30 pikat […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: