I vdiq nëna nga Covid në Spitalin e Tetovës, i biri pas mesnatës shkon e merr edhe pse është e ndaluar

vull

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast që ka ndodhur pas mesnatës në Spitalin Klinik të Tetovës.

I biri i cili e ka pasur nënën e tij të vdekur nga Covid-19, edhe pse është e ndaluar, ka shkuar dhe e ka marr atë pas mesnate ne veturën e vetë në spital.

“Mbrëmë, 10 shtator, dhjetë minuta pas mesnate, e punësuara në Repartin infektiv në Spitalin Klinik në Tetovë në SPB Tetovë ka denoncuar se 15 minuta më parë, një person ka ardhur, e ka marrë dhe më pas me veturë “Ford” e ka vendosur nënën e tij, e cila paraprakisht ka vdekur nga Kovid-19 dhe me veturë është larguar nga vendi. Po ndërmerren masat për zbardhjen e plotë të rastit dhe dokumentimit”, thanë nga SPB- Tetovë

Next Post

Dibër/ Masat e reja në doagana, bie numri i hyrje-daljeve në Bllatë

Hyrja në fuqi e masave të reja për shkak të rritjes së rasteve të infektimeve me Covid-19 në vendin tonë ka bërë që të bjerë ndjeshëm numri i hyrje-daljeve në Doganën e Bllatës në Dibër. Me hyrjen në fuqi të masave të reja kryesisht për hyrjet në vendin tonë, në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: