Ibrahimi: Mos i merrni seriozisht deklaratat e Menduh Thaçit, ai vardiset

vull

Sekretari për media i partisë Alternativa, Zeqirija Ibrahimi, i është përgjigjur kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçi, dhe pretendimeve të tij, se kjo parti do t’i bashkohet shumicës parlamentare. Ibrahimi ka deklaruar se si edhe shumë herë, Mendu Thaçi edhe kësaj radhe ia ka huqur.

“Nëse është e vërtetë fakti që ai është më informuari i bie se plotë herë në jetë e ka huqur ai njeri. Dhe ju çdoherë do të duhet t’i merrni me shumë rezervë ato gjëra që ai thotë. Janë gjëra në kuadër të fushatës parazgjedhore për të futur përçarje në kuadër të koalicionit, janë të parëndësishme edhe krejt relative. Koalicioni jonë funksionon në mënyrën më të mirë dhe ne shpresojmë se prej të hënën tjetër të fillojmë të punojmë për shumicën e re”, ka deklaruar Zeqirija Ibrahimi.

 

Next Post

Hoxha: Votuesit tanë të votojnë kandidatët e ASh-së /VIDEO

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha ka bërë të ditur se tashmë janë definuar marrëveshja për bashkëpunim mes kësaj partie dhe partisë opozitare, Aleanca për Shqiptarët. Në suaza të kësaj marrëveshjeje, Hoxha ka ftuar votuesit e Besës që të votojnë kandidatët e ASh-së për kryetarë të komunave në […]

Subscribe US Now