Imami tetovar Bashkim Aliu për tragjedinë në Shkup-Tetovë: “Të All-llahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”

vull

Imami nga Tetova, Bashkim Aliu ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën nga aksidenti që ndodhi sot në autostradën Shkup-Tetovë, njofton TetovaSot.

“Te All-llahut jemi dhe tek Ai do te kthehemi”

ngushëllimet tona të sinqerta për familjet qe humben më të dashurit e tyre. Në këto momente të rënda per ta si familjarë, si dhe për mbarë popullatën, ne ndajmë dhimbjet bashkë me ta lutjet tona ia drejtojmë All-llahut që të vdekurit në aksidentin e sotshëm t’i mëshiron, të lënduarit t’i shëron dhe familjeve t’ju dhurojë durim. All-llahu i Plotfuqishëm qoftë në ndihmën tuaj!”, shkruan Bashkim Aliu.

Next Post

Halil Kastrati: Me zemër të thyer shpreh ngushëllime për aksidentin

Aksidenti tronditës që ndodhi sot në autostradën Tetovë-Shkup, ka befasuar edhe humanistin e njohur Halil Kastratin ku mes dhimbjesh ai shkruan: “Me zemër të thyer po e ndjeki situatën e aksidentit në Maqedoni. Lutjet tona janë për ata të cilët humbën jetën, ata që u lënduan dhe për familjarët zoti […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: