Ja cilat pozicione i merr PDSH

vull

Mandatari për formimin e Qeverisë, Zoran Zaev sot paradite ka takuar kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi për të finalizuar marrëveshjen e bashkëqeverisjes.

PDSH në Qeverinë e re do të ketë pozitat e njejta me ministrin për investime, e cila pritet të shndërrohet në drejtori, zvministër të Transportit dhe Lidhjeve, sekretar shtetëror si dhe disa drejtori, mëson INA.

Po ashtu mësohet se Thaçi ka biseduar edhe për punësime të reja që do të realizohen gjatë periudhês së qeverisjes.

PDSH është nga partitë e para që ka arritur marrëveshje me LSDM, ndërsa këtë qëndrim e kishte shprehur edhe gjatë fushatës.(INA)

Next Post

U thamë, u mpakëm, u plakëm, u thinjëm e na ranë dhëmbët duke e kritikuar BDI-në

Kot harxhojmë llafe, fjalosemi, kritikojmë e s’pajtohemi me BDI-në. Se di pse mbytemi e shkrujmë kundër kur s’na dëgjon askush, palla s’ia ndien elitës politike, palla s’ia ndien Ali Ahmetit se a pajtohemi ne me politikëbërjen e tij apo jo. Pastaj hajde thoni se s’janë më të ditur politikisht të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: