Ja sa pritet në vendkalimet kufitare të RMV-së

vull

Për shkak të fluksit të shtuar të automjeteve në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, për të hyrë në vend pritet rreth 30 minuta. Në pikat e tjera kufitare, nga pala maqedonase, nuk ka më vonesa, informojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Intensiteti i trafikut në rrugët jashtë zonave urbane po zhvillohet normalisht, ndërkaq trafiku në rrugët shtetërore është i pandërprerë.

Next Post

Zaev: Shkupi kurrë nuk i harron viktimat dhe qytetarët e saj

Sot kujtojmë 26 korrikun e vitit 1963, kur në orën 5:17 minuta u prishën 15.800 apartamente, 28.000 u dëmtuan dhe mbi 200.000 njerëz mbetën të pastrehë. Tërmeti katastrofik 58 vjet më parë ndaloi jetën e Shkupit për vetëm 20 sekonda dhe u mori jetën mbi një mijë qytetarëve shkupjanë. Këtë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: