Kanal 5: LSDM- BDI arrijnë marëveshje për postin e Kryeministrit!?Ja detajet

vull

LSDM dhe BDI në kuadër të bisedimeve për qeverinë e re , kanë arritur marëveshje për postin e Kryeministrit . Siç bën të ditur Tv kanal 5 nga burime partiake , sipas marëveshjes do të shkohet në parimin 3+ 1, që don të thotë 3 vite në krye të qeverisë  të jetë Zoran Zev , ndërsa 1 vit Naser Ziberi.

Gjithashtu, BDI-së i është ndarë edhe udhëheqja me Drejtorinë për të Ardhura Publike  dhe  Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Next Post

Memishi: Shumë shpejt do të kemi Qeveri të re, ja cilat do të jenë tri prioritet e saja

Zëdhënësi i Lëvizjes Besa, Elmedin Memishi në rrjetin social Facebook ka shkruar se vendi shumë shpejt do të ketë shumicë të re parlamentare. Më tej sipas Memishit, qeveria e re do të ketë tri prioritete kryesore: Luftimin e Covid-19, rimëkëmbjen ekonomike si dhe procesin integrues. Ja postimi i plotë; “Po […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: