Kasami: U larguan nga Besa vetëm ata që deshën pushtetin

vull

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami i ftuar në emisionin “Rruga drejt”, akuzoi të larguarit nga Lëvizja Besa, paraprakisht ata që aderuan në partinë e re Alternativa, se u larguan vetëm për motivin për t’u bërë pjesë e pushtetit dhe kështu të kapin pozicionet e tyre nëpër punëra në Qeveri.

Nga Lëvizja Besa u shkëputën vetëm ata individë të cilët sot janë ministra, drejtorë, të punësuar si shoferë, shef kabineti e kështu me radhë në pozicione qeveritare- tha Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami.

Next Post

Kosova vazhdon me paraqitje dinjitoze, barazon me Danimarkën

Kombëtarja e Kosovës ka dhuruar një tjetër paraqitje të shkëlqyeshme para tifozëve të vet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Djelmoshat e drejtuar nga Bernard Challandes kanë barazuar 2:2, të enjten në mbrëmje, në miqësoren kundër Danimarkës, kombëtare kjo e renditur në pozitën e 10-të në renditjen e FIFA-s. Kësisoj, […]

Subscribe US Now