Kasami uron Albin Kurtin

vull

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes një mesazhi ka uruar Albin Kurtin për detyrën e re të kryeministrit, pas votimit në Kuvendin e Kosovës.

Ja porosia e plotë e Kasamit.

“I nderuar Kryeministër z.Albin Kurti

Kam kënaqësinë që në emrin tim personal dhe të Lëvizjes BESA t’ju uroj për detyrën e re juve dhe kabinetit tuaj qeverisës. Kosova para vetes ka shumë sfida, të brendshme e të jashtme, të cilat shpresoj dhe besoj se do t’i kaloni me dinjitet dhe përpikshmëri.

Ashtu siç jeni deklaruar gjithmonë, e siç keni vepruar si opozitar, shpresoj që tanimë edhe si kryeministër të punoni në interes të Kosovës dhe shqiptarëve.

Urime edhe për të gjithë qytetarët e Kosovës zgjedhjen e Qeverisë së re, me shpresë se do t’i përfaqësojë denjësisht.”, thuhet në mesazhin e liderit të Lëvizjes BESA.

Next Post

Shoqata Malësia e Madhe në Michigan zgjodhi Këshillin e ri drejtues

Shoqata Atdhetare ”Malësia e Madhe” në Michigan, të Dielën, më 21 Mars 2021, mbajti Kuvendin e rregullt në të cilin u votua Këshilli i ri drejtues, i përbërë nga 25 anëtarë. Kuvendi u hap dhe u udhëheq nga kryesia e deritanishme, Ruzhdi Gjokaj kryetar, Marash Ulaj nënkryetar dhe Luigj Gjokaj […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: