Kasami: Viti 2022 do të jetë vit i punës!

vull
0 0
Read Time:45 Second
Ashtu siç e dini, Tetova një kohë të gjatë ndjen mungesën e parkingjeve, kaosi urbanistik dhe mungesa e parkingjeve e kanë shoqëruar Tetovën ndër vite duke krijuar kolona dhe pritje të gjata.
Që nga koha që jemi në krye të këtij institucioni kemi analizuar të gjitha mundësitë për të bërë më të mirën për qytetin tonë, për të ofruar zgjidhjen më të mirë për qytetarët tanë. Plani për vitin 2022 është paraparë për zgjerimin e parkingjeve zonale, dhe shtimin e vendparkingjeve në territorin e qytetit të Tetovës. Njëkohësisht në këtë vit është paraparë edhe ndërtimi i parkingjeve në kate në tre lokacione.
Momentalisht, ndërmarja e Tetovës posedon 420 parkime zonale dhe 220 parkingje të mbyllura. Në bazë të planit tonë, 425 vende do të jenë parkime zonale, të mbyllura 775, dhe në kate 1890, ndërsa gjithsej do kemi 3.090 vend parkime shtesë.
Viti 2022 do të jetë vit i punës!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Koraç: "Bota serbe" është plani origjinal i Millosheviqit, Ballkani i Hapur i Vuçiqit është vetëm një mbulesë për një goditje ndaj BeH

“Regjimi i Vuçiqit e mbështet Dodikun në shpërbërjen e BiH. Marrëdhëniet në rajon nuk kanë qenë më keq që nga vitet 1990, politika zyrtare e Beogradit kërcënon fqinjët e tij, kam parasysh BeH dhe Malin e Zi Projekti Ekonomik i Ballkanit të Hapur, i përbërë nga Serbia, Shqipëria dhe Maqedonia e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: