Katica Janeva u kthye në punë dhe nuk mori ftesë në PTHP për t’u marrë në pyetje

vull

Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva është sot  zyrtarisht është kthyer  në detyrë pas pushimeve vjetore. Janeva nuk ka marrë ende një ftesë për t’u paraqitur në Prokurori për një hetim mbi ndjekjen penale të krimit të organizuar dhe korrupsionit në çështjen Reket, informuan nga PSP, transmeton KohaNews.

Në një pjesë të incizimeve për rastin “Reket”, të paraqitura në disa mediume, dëgjohet zëri i Katica Janevës e cila bisedon me biznesmenin Orce Kamcev ku i thotë se gjithçka do të rregullohet.

Janeva tha në një deklaratë të shkruar se ajo ishte abuzuar dhe se ajo kishte biseduar vazhdimisht me persona të ndryshëm në interes të hetimit në përpjekje për të siguruar pozicione më të mira në çështjet penale, shpesh përmes ndërmjetësve të caktuar nga ata.

Deri më tani për këtë rast janë të dyshuar Bojan Jovanovski dhe Zoran Mileski Kiçeec të cilët nga 15 korrik janë në paraburgim 30 ditorë./KohaNews

Next Post

Barcelona me ultimatumin ndaj Neymar

Gazeta katalaneze Sport raportoi që Barcelona i kishte dhënë Neymar një ultimatum dhe i kërkoi brazilianit të dilte dhe të thoshte publikisht se ai dëshironte vetëm një transferim në Camp Nou. Radio Monte Carlo raporton se ka përparim në negociatat midis Barcelona dhe PSG, dhe AS kanë njoftuar se në […]

Subscribe US Now