Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

vull

Komisionet Parlamentare kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut.

Ky protokoll u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës.

Ndërkohë, Parlamenti grek ishte i pari që miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Me këtë hyn në fuqi edhe Marrëveshja e Prespës.

Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO duhet ta miratojnë 28 vendet anëtarë të NATO-s.

Next Post

Milan, të kujtohet Kaka-Sheva!? Paqueta-Piatek duken si një shëmbëlltyrë

Lucas Paqueta si Kaka. Për momentin as që kanë të krahasuar, nuk ka asnjë logjikë, vetëm ngjashmëri në statistika. Ish futbollisti i Flamengos është mesfushori i parë brazilian i cili shënon në Serie A me fanellën e Milanit që pas largimit të Kaka. Tifozët kuqezi kanë filluar të ëndërrojnë, fundja […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: