Komuna e Tetovës, pezullon aktivitet e saja deri ditën e diel

vull

Njoftim nga Komuna e Tetovës

Së pari ndajmë dhembjen dhe u shprehim ngushëllimet tona të sinqerta familjarëve që humbën më të dashurit e tyre në aksidentin e komunikacionit të ndodhur sot në mëngjes në Bullgari, kurse të lënduarëve ju dëshirojmë shërim të shpejtë.

Komuna e Tetovës njofton opinionin e gjërë se për shkak të situatës së rëndë që po mbretëron në Maqedoninë e Veriut, pezullon të gjitha aktivitetet e saja deri ditën e diel (28.11.2021).

Poashtu njoftohen të gjithë qytetarët e Tetovës se edhe aksioni mbarë qytetar për pastrimin e qytetit, i paralajmëruar për më datë 27 nëntor do të pezullohet për shkaqe të njëjta. Për datën kur do mbahet ky aksion do njoftoheni paraprakisht.

Next Post

Qeveria shpalli tre ditë zie për ngjarjen e aksidentit tragjik në Bullgari në të cilën jetën e humbën 45-të shtetas të RMV-së

Me një minutë heshtje në shenjë  solidarizimi    ndaj viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari dhe në shenjë ngushëllimi me familjet e tyre, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e rregullt të 120-të, solli vendim të shpall tre ditë zie në gjithë territorin  shtetit. Për ditë zie janë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: