Komuna e Zhelinës pranoi donacion ma pako ushqimore dhe higjienike

vull

Sot në hapësirat e komunës së Zhelinës pranuam donacion nga kompania DINI Sh. Sh. 50 ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, për muajin e Shenjtë të Ramazanit, në shenjë solidariteti në luftën me pandeminë globale Covid-19.

“Donacionin e pranoi stafi i komunës së Zhelinës, i cili është i pranishëm në terren për të ndihmuar në shpërndarjen e ndihmave me pako ushqimore dhe higjienike që u dedikohen familjeve në nevojë. Shumë falënderues ndaj kompanisë DINI Sh. Sh. që përmes këtij donacioni ndihmojnë qytetarët e komunës së Zhelinës, që sa më lehtë të tejkalojnë këtë situatë krize,” thuhet në njoftimin e Komunës së Zhelinës.

Next Post

Ministri Mehaj u prit nga homologu i tij kroat, ministri Banožić

Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Kroacisë, në selinë e ministrisë së mbrojtjes kroate, me nderime të larta ushtarake, ministri i Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, Armend Mehaj , u prit në takim nga homologu i tij, ministri i Mbrojtjes së Republikës së Kroacisë, Mario Banožić. Në takimin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: