Kovaçevski do të ketë 13 këshilltarë, Zaev kishte 50

vull

Kryeministri Dimitar Kovaçevski do të ketë 13 këshilltarë në vend të 50 këshilltarëve aktualë të ish-kryeministrit Zoran Zaev, thonë nga Qeveria. Shumë nga këta këshilltarë janë profesorë nga Fakulteti Ekonomik në Shkup, drejtor i një banke maqedonase, profesor maqedonas nga Britania e Madhe, dy janë ish-deputetë nga Gjermania… Emrat do të bëhen të ditur së shpejti.

Nga mbi 50 këshilltarët aktivë, disa do të vendosen në radhë, e disa do të kthehen në shtëpi dhe do të humbasin punën. Ka edhe këshilltarë të tillë për të cilët këshillimi i qeverisë ishte një punë shtesë.

Next Post

VIDEO: Përleshje në “KAM” market, një punonjës u sulmua nga një blerës

Një rahje ka shpërthyer në marketin “KAM” që ndodhet në Lagjen e Dibraneve (Debar Maalo), mes një punonjësi dhe një blerësi. Në videon e siguruar nga “A1on” shihet blerësi duke sulmuar punonjësin dhe  kolegë të tij përpiqun ti ndajn. Ka patur gjithashtu një goditje të fortë, ulëritje dhe bërtitje “Jo, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: