Kovaçevski mori mandatin për të formuar një qeveri

vull

Presidenti Stevo Pendarovski sot ia dorëzoi mandatin për përbërjen e qeverisë së re liderit të sapozgjedhur të LSDM-së në pushtet, Dimitar Kovaçevskit.

“Që sot po filloj të formoj një ekip të ri që duhet t’i përgjigjet sfidave serioze që na presin nga fillimi i vitit të ri. Qeveria e re do të ketë një synim të qartë – të sigurojë siguri, jetë më të mirë dhe të ardhme të ndritur për qytetarët tanë. “Angazhimi im personal është të kthej besimin e qytetarëve në politikë dhe institucione”, tha Kovaçevski.

Ai bëri të ditur se fokusi i qeverisë së re do të jetë zhvillimi ekonomik.

Next Post

Don Destani godet me projektin e parë, e titullon Angelina

Ky fundvit pritet të përfundojë me një befasi të këndshme në skenën muzikore pasiqë reperi i ri dhe shumë i talentuar Don Destani pritet t’i shtohet skenës së re të muzikës shqip. I njohur për stilin e tij ndryshe, ai pritet që këto ditë ta sjell këngën e tij më […]

Subscribe US Now