Kreshnik Bekteshi: Nga 1 janari 100 për qind mëditje më e lartë për punë të dielën në veprimtarinë e tregtisë!

vull
0 0
Read Time:35 Second
Nga 1 janari 2022, të gjithë punonjësit që merren me tregti do të kenë mëditje 100 për qind më të lartë.
Sipas ndryshimeve të Ligjit për tregtinë që u miratuan në Kuvend, duke filluar nga 1 janari 2022, të punësuarit në qendrat tregtare, shitësit brenda pikave të karburantit, tregtarët me pakicë me një të punësuar, të cilët do të punojë të dielën, do të marrin dyfishin e pagës ditore, përkatësisht mëditjen e rritur për 100%.
Këta tregtarë do të duhet të paguajnë edhe shtesë prej 2% të fitimit të realizuar në qendrat tregtare gjatë vitit paraprak për punën gjatë të dielave dhe festave, kurse mjetet do të përdoren për ndërtimin e kopshteve të reja për fëmijë.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Pas largimit të Ilir Metës, Alfred Cako parashikon se kush do jetë presidenti i ardhshëm i Shqipërisë (EMRI)

Teoricieni Alfred Cako i ftuar ditën e sotme në “E diell” ka treguar se cili do të jetë Presidenti i ardhshëm i Republikës së Shqipërisë. Cako parashikon se vendin e presidentit actual Ilir Meta pritet ta zërë Mimi Kodheli. “Mimi Kodheli mund të jetë presidente e ardhshme. Ky është një […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: