Kreu i BDI, Ali Ahmeti ngushëllon familjen Zhitia

Blerand Rexhepi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zhitia dhe miqtë e saj me rastin e vdekjes se Sylë Zhitisë, vëllait të heroit të Kosovës.

“Sylë Zhitia, vëllai i heroit të kombit Afrim Zhitia, veprimtar i çështjes kombëtare, anëtar i LPK-së, përkrahës i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shok dhe bashkëmendimtar, sot u nda nga jeta. Ndjej dhimbjen e prindërve, bacës Osman e nanës Qamile, bashkëshortes dhe djemve e nipave, motrës Sadete dhe vëllait Naimit bashkë me të gjithë miqtë e dashamirët e familjes atdhetare Zhitia. Ngushëllime e mia më të sinqerta familjes dhe shoqërisë”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e vet në “Facebook”.

Next Post

Shumi i përgjigjet “turçe” Taravarit

Ish kryetari i ASH-së dega Tetovë, Altrim Mamuti pas kalimit në Lëvizjen BESA i është përgjigjur sekretarit gjeneral të ASH-së Abren TAravarit pasi ky i fundit ju përgjigjë në gjuhën maqedonase duke thënë se SHumi shkoi aty ku e ka vendin në SDSM. Mamuti në postimin e tij të fundit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: