KRRE publikon çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

vull

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës, të cilat do të vlejnë deri në javën e ardhshme.

 

 

Sipas KRRE-së çmimet e benzinës do të mbeten të pandryshuara dhe do të shiten me çmim të njëjtë, ndërsa dizeli do të shtrenjtohet për gjysmë denari.

 

 

Kështu që benzina Super 85 do të vazhdoj të shitet për 66.50 denarë për litër, Super 98 do të shitet 68.50 denarë për litër dhe dizeli nga mesnata do të shitet për gjysmë denari më shtrenjtë dhe do të kushtoj 61 denarë për litër./Telegrafi/

Next Post

Nga jeta e një ose e shumicës së shqiptarëve nga mëngjesi në mëngjes

Nga Enton Panariti Ptuh, Ta hajë dreqi, jetë qeni, jetë e poshtër , vend legen, shtet hajdut, kriminel, malok, fshatar, kokëpalarë, i trashë, i pashkollë, o të q..fsha robt, o rrot’ …ari. Kështu fillon që pa thënë mirëmëngjes. Pastaj vazhdon: Domatet janë me pesticide, kastravecat si degë lisi, speci nuk […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: