KSHZ: Ja sa qytetarë kanë kontrolluar të dhënat në Listën e Zgjedhësve

vull

Përfshi ditën e djeshme (07. 09. 2021), 13.502 persona kanë kontrolluar Listën Zgjedhore, informojnë sot nga Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve, transmeton Alsat. Lista Zgjedhore do të mund të kontrollohet deri më 9 shtator, ndërkaq zgjedhjet lokale do të mbahen me 17 tetor.

“Përfshi ditën e djeshme gjithsej 13.502 persona kanë kontrolluar të dhënat në Listën Zgjedhore, janë parashtruar 122 kërkesa për regjistrim në Listën Zgjedhore, 31 kërkesa për fshirje të të dhënave në Listën Zgjedhore dhe 39 kërkesa për ndryshime të të dhënave”, thonë nga KSHZ.

 

Next Post

Bejta: I nderuar dhe i bekuar të jem kandidati juaj për Kryetar të Gostivarit

Besimi i liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, strukturave të partisë, si dhe përkrahja e vazhdueshme që po marr nga qytetarët e Gostivarit për kandidimin tim për Kryetar komune në zgjedhjet e 17 Tetorit, më kanë bërë të ndjehem njeriu më me fat që jam banor i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: