Ky është Rametullai që humbi sot jetën: Asnjëherë nuk e harroi namazin!

vull

Rametulla Abdurraimi…

Jeta është e tillë, sot jemi e neser nuk jemi, paska qenë kaq ymri jot o njeri i dashur për t’gjithë…
Zemra digjet e syri loton…
Jeten me Islam e jetove, namazi asnjëher nuk e harove, e sot prej ksaj bote u largove.

U takofshim në Xhennetet e Zotit o i dashur Rametulla…

Të Allahut jemi, dhe tek ai do të kthehemi!/Hasan Rexhepi

Next Post

Nesër dhe pasnesër ditë zie në Maqedoninë e Veriut

Qeveria në Maqedoni në mbledhjen e sontme të jashtëzakonshme ka sjellë vendim që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie, për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi sot pasdite në autostradën Shkup-Gostivar, në afërsi të fshatit Llaskarcë. Ndërkohë po raportohet se numri i viktimave është rritur dhe tani ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: