Lëvizja Besa kërkon zgjedhje të parakohshme

vull
0 0
Read Time:31 Second

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Besa, Adnan Azizi përmes një statusi në Facebook ka kërkuar zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Sipas Azizit mos-marrja e një date për fillim të negociatave de-legjitimon pushtetin, andaj zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme.

“Data…integrimet…BE….procesi… na shurdhuan me parulla boshe, ndërsa në të vërtetë gjithçka e kanë për të mbrojtur pushtetin dhe të zhvatin deri në momentin e fundit.

Datë s’ka – Qeveria u de-legjitimua, prandaj zgjedhje të parakohshme një ditë e më parë, ndryshe këta vetëm se mund të na çojnë në humnerë”, ka shkruar në Facebook, Adnan Azizi nga Lëvizja BESA.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Osmani: Bullgaria ka të drejtën e vetos, po gjashtë muaj është periudhë shumë e gjatë

Ministri i Punëve të Jashtme duke komentuar qëndrimin e kryeministrit bullgar, Kiril Petkov tha se Bullgaria të drejtën e vetos, por gjashtë muaj është periudhë shumë e gjatë në kontekstin në të cilin ndodhet rajonit. Ai thekson se vendimet për zgjerimin e BE-së miratohen me konsensus mes vendeve anëtare dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: