Lëvizja Besa: Me miratim të Kuvendit Qendror, u vendos që Sekretari Gjeneral, Arjanit Hoxha

vull

Sonte Lëvizja BESA mbajti Kuvendin Qendror, ku u diskutua për zgjedhjet e15 Korrikut si dhe për ndarjen e përgjegjësive në ekzekutiv. Me miratim të Kuvendit Qendror, u vendos që Sekretari Gjeneral, Arjanit Hoxha të propozohet për Ministër të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave.

Lëvizja BESA do të përfaqësohet edhe me dy Zv/Ministra në Qeveri. Për zv/Ministër të Arsimit dhe Shkencës u propozua, prof.Arafat Shabani si dhe zv/Ministër i Kulturës, Sedat Sulejmani.

Next Post

Tirana-Zvezda: Serbët na pret ferri në Shqipëri

Kampionia e Shqipërisë, Tirana, në ndeshjen e dytë të fazës parakualifikuese në Ligën e Kampionëve do takohen me Crvena Zvezdën. Skuadra e drejtuar nga trajneri nigerian, Ndubuisi Egbo, arriti që sonte të shënoi fitore të pastër ndaj kampionit të Gjeorgjisë, Dinamo Tbilisi. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin ‘Boris Paichadze’ përfundoi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: