Lëvizja Besa merr hisen e saj në Qeveri

vull

Është arritur marrëveshja mes LSDM dhe BDI për Qeverinë e re.

Zyrtarisht pjesë e Qeverisë e cila është edhe Lëvizja BESA do ti takojnë Ministria e Bujqësisë, 2 poste zv ministrash, dhe 1 ministri pa resor që do të shendrohen ne drejtori,shkruan Zyrtare.

Besës do ti takoj edhe një sekretar shtetror si dhe mbi 30 drejtori.

Next Post

Talat Xhaferi mbetet President i Kuvendit

BDI dhe LSDM në mbledhjen e sotme ranë dakord që Talat Xhaferi të mbetet kryetari i parlamentit. “Talat Xhaferi do të vazhdojë të jetë kryetari i parlamentit,” tha Zaev në një konferencë për shtyp pas takimit të sotëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. Talat Xhaferi ishte drejtuesi i BDI-së […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: