LSDM: Ne po krijojmë një qeveri të re të liruar nga nacionalizmi

vull

LSDM vazhdon bisedimet serioze për formimin e një shumicë të qëndrueshme parlamentare dhe një koalicion qeveritar me një mandat të plotë, katër vjeçar, të qëndrueshëm, bëhet e ditur nga LSDM-ja. Shumica e re parlamentare dhe qeveria e re, thonë ata, do të jenë të liruar nga çdo lloj nacionalizmi.

– Më 15 korrik, qytetarët treguan se nacionalizmi është mposhtur Procesi i krijimit të një qeverie të re të lirë nga çdo lloj nacionalizmi është duke u zhvilluar, një qeveri që do të punojë edhe më shumë për të promovuar konceptin e një shoqërie për të gjithë. Qeveria e re e udhëhequr nga LSDM do të ecë përpara fuqishëm në rrugën drejt integrimit në BE me respekt të plotë për Marrëveshjen e Prespës, Marrëveshjen me Bullgarinë dhe Marrëveshjen Kornizë.

Next Post

Pirlo bën një “spastrim” - 10 lojtarë të Juves në shitje!

Vendimi drastik për të lëshuar  Maurizio Sari dhe për ta sjellë legjendën e futbollit italian Andrea Pirlo në pankinën e Juventusit është vetëm hapi i parë i ndryshimeve të mëdha që presin kampionin italian, pohon gazeta sportive “La Gazzetta dello Sport”. Pirlo ulet në stolin e një prej klubeve më […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: