LSDM po negocion edhe me VMRO-DPMNE-në për rritjen e shumicës

vull

Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska, në një paraqitje mysafire në “Vetëm e vërteta” në Kanal 5 ka treguar se nuk ka momente të fshehta në negociatat me Alternativën për rritjen e shumicës qeveritare.

“Jemi në negociata me të gjitha partitë politike, të cilat të enjten konfirmuan se duan që vendi të ecë përpara dhe me deputetët që duan të ecin përpara. Bëhet fjalë edhe për deputetë të VMRO-DPMNE-së që duan që vendi të ecë lart dhe të cilët ishin kundër vendimeve për votëbesimin e qeverisë të enjten. “Ne u përballëm me një sërë gënjeshtrash nga opozita”, tha Kuzeska.

Next Post

BDI – Gostivar: Investimet në shkollën e Çegranit bëhen nga Ministria e Arsimit e Shkencës

Duke u marrë me politikë dhe duke qënderuar në Turqi prej ditësh, Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ende nuk ka filluar me punë në detyrën që ia besuan qytetarët e Gostivarit. Tani e dy javë, që se u çertifikua nga KSHZ si Kryetar i ri, Taravari ende nuk […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: