LSDM zgjodhi kryetarin e ri në zgjedhje të drejtpërdrejta brendapartiake

vull
0 0
Read Time:32 Second
Mbi 44.000 anëtarë të LSDM-së me votën e tyre në zgjedhje direkte brendapartiake e zgjodhën kryetarin e ri të partisë me votim të fshehtë.
Është shkalla më e lartë e demokracisë, standardi më i lartë demokratik në skenën politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut.
Në të njëjtën kohë, VMRO-DPMNE në një kongres ku gjithçka ishte e ditur paraprakisht, me vetëm një kandidat vendosi të mbetet e njëjta parti e pareformuar.
Ka një dallim të madh në mes të koncepteve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së.
LSDM po ndryshon, po transformohet dhe evoluon ndërsa VMRO-DPMNE mbetet e njëjtë dhe e pareformuar.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Vishuni ngrohtë: Temperaturat e ftohta dhe rreshje bore

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët me reshje lokale të kohëpaskohshme kryesisht bore. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu.  Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -1 deri në 4, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 3 deri në 6 gradë.

Subscribe US Now

%d bloggers like this: