Lulzim Basha përjashton përfundimisht nga PD Sali Berishën

vull

Sali Berisha nuk është më pjesë e Partisë Demokratike. Vendimi për përjashtimin e tij përgjithmnë nga PD është marrë nga Lulzim Basha dhe Kryesia në bledhjen që nisi pasditen e djeshme dhe përfundoi në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Siç gazetari Juxhin Mustafaraj ka mësuar, një nga vendimet e marra është edhe përjashtimi i anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit.

Po ashtu “me dorë të hekurt” Kryesia ka vendosur shkarkimin 9 drejtuesve politikë në qarqe, të cilët u pozicionun me Sali Berishën.

Kryesia ka vendosur shkarkim të drejtuesve politikë:

-Belind Kelind Kellici-Tirane

-Albana Vokshi-Tirane

-Aldo Bumci-Tirane

-Agron Shehaj-Tirane

-Flamur Noka

-Tritan Shehu-Gjirokaster

-Bujar Leskaj-Vlore

-Edmond Spaho-Korce

-Edi Paloka-Durres

Next Post

Bekteshi: Fatura më të ulëta për rrymë do të marrin më shumë se 7.500 amvisëri

Ministria e Ekonomisë sot publikoi shpalljen publike për mbështetje financiare për energjinë e shpenzuar elektrike për personat me të ardhura të ulëta për vitin 2022, publikoi ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në profilin e tij në Fejsbuk. Me qëllim të sigurimit të mbrojtjes së konsumatorëve të rrezikuar të energjisë, në […]

Subscribe US Now