Maqedonia dhe Bullgaria do të festojnë bashkërisht lindjen e Goce Dellçevit më 4 shkurt

vull

Maqedonia dhe Bullgaria po përgatisin festën e përbashkët të Goce Dellçevit më 4 shkurt me rastin e 150 vjetorit të lindjes së tij. Këtë e bëri të ditur kryeministri bullgar Kiril Petkov para deputetëve të cilët iu përgjigjën pyetjeve, veçanërisht nga partia GERB se çfarë konkretisht është marrë vesh në takimet me kryeministrin maqedonas Kovaçevski.

Petkov shprehet i kënaqur me hapat e Kovaçevskit duke qenë se është pak kohë si kryeministër. Prej tetë ditësh si kryeministër, ai ka kaluar katër ditë me qeverinë bullgare dhe ka shprehur dëshirën të thotë se dëshiron të ketë rezultate, thotë Petkov që është shenjë e vullnetit të mirë, veçanërisht pasi homologu i tij maqedonas bëri një hap përpara për të drejtat. të bullgarëve në Maqedoni.

Next Post

Fatmir Limani, nipi i Ali Ahmetit i është bashkuar Lëvizjes BESA

Lëvizja Besa bëri të ditur se Fatmir Limani po i bashkohet partisë me strukturën e saj politike. Limani, nipi i liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, vitin e kaluar u largua nga “integruesit” dhe kandidoi për kryetar të Komunës së Kërçovës, duke fituar afro 5000 vota. Limani thotë se ka një […]

Subscribe US Now