Maqedonia – në listën ruse të vendeve armike

vull

Maqedonia është në listën e vendeve armike të Federatës Ruse.

Lajmi vjen pasi pushteti vendor miratoi një listë të vendeve të huaja që ndërmarrin veprime armiqësore kundër vendit, kompanive dhe qytetarëve.

Kjo listë përfshin gjithsej rreth 50 vende.

Disa nga vendet armiqësore të Rusisë janë: SHBA, Kanada, Britania e Madhe (përfshirë Jersey, Anguilla, Ishujt e Virgjër Britanikë, Gjibraltar), të gjitha vendet anëtare të BE-së, Ukraina, San Marina, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Zvicra, Shqipëria, Andorra, Koreja e Jugut, Australia, Mikronezia, Zelanda e Re, Singapori dhe Tajvani.

Next Post

Mexhiti: Respekt masksimal për të gjithë veteranët e arsimit shqip

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti ka uruar Ditën e Mësuesit duke shprehur shumë respekt për të gjithë kontribuesit. Më poshtë e keni statusin e plotë të Mexhitit. Të dashur mësimdhënës dhe shumë të respektuar veteranë të arsimit shqip, veprimtaria dhe kontributi juaj ndër gjenerata na bën të ndjehemi mirënjohës dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: