Marrëveshja kolektive në kulturë fillon me zbatimin mga korriku

vull
0 0
Read Time:36 Second

Në takimin e mbajtur midis kryeministrit Oliver Spasovski, Ministrit të Kulturës Hysni Ismaili, zëvendësministrit të Kulturës Vladimir Lazovski, dhe përfaqësuesve të SKRM, u dakorduan që neni nga Marrëveshja Kolektive me të cilën përcaktohen koeficientët e rinj të pagave të zbatohen  nga 1 korriku i vitit 2020.

Marrëveshja Kolektive për Kulturë u lidh në 30.12.2019.  Me nenin 130, u përcaktua shtyerja e  zbatimit të Marrëveshjes Kolektive, por vetëm në lidhje me dispozitat e neneve 65 dhe 66 (pagat e punonjësve në fushën e kulturës), të cilat tani sipas marrëveshjes fillojnë të zbatohen nga 1 korriku i vitit 2020.

Me këtë, pagat në kulturë për muajin korrik do të llogariten në pajtim me koeficientët e përcaktuara në Marrëveshjen Kolektive.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Ziberi nga Zhelina: LSDM as në program nuk e kishte gjuhën shqipe, atë e bëri BDI

Kandidati për postin e kryeministrit shqiptar, i nominuar nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Naser Ziberi  në tubimin e mbajtur para banorëve të komunës së Zhelinës  ju sqaroi  se kandidimi i tij për postin e kryeministrit shqiptar  në këto zgjedhje të parakohshme parlamentare që do të mbahen me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: